Jamen de här har jag ju glömt att visa er!
För några veckor sen frågade Annelie på Inreda.com om jag inte kunde hjälpa henne ta lite produktbilder på en av hundsängarna från DogArtist – och det var väl klart jag kunde. Så i några dagar stod den här ståtliga pjäsen hemma hos oss och tjejerna var överväldigade. Särskilt Tooka, som tycker att allting som inte är mjukt, vackert eller fluffigt är en skymf att ens ha påtänkt som liggplats åt en så enastående saluki som sig själv.
Ni må tro att jag skrattade när jag gick igenom bilderna! Tant som ligger som en rund liten larv och ser uttråkad ut, och sen Tooka som poserar som om hon är född till det.
De är fantastiska, mina flickor.
Alltså vilka skönisar! Bild 2 är ju för ljuvlig! Din blogg är däremot helt grym. Tack för att du delar med dej!
Underbara bilder och vilka modeller sen..kram Diana
Sötnosar! Älskar gäääääääspbilden.
Helt fantastiska bilder och vilka underbara hundar du har! Helsköna. Instämmer med ”Bella”, en grym blogg det här!!! Ha en bra onsdag.
Åh såg bilderna igår inne på inreda.com och kände igen Tant och Toka. Underbara bilder. Kan inte annat än att le när jag ser dem. Ha en härlig onsdag!
Ja, de är verkligen vackra, de där långhåriga flickorna…Och det var minsann en hundsäng som hade dugt till vilken prinsessa som helst!
Kramar
Petronella
… ha dugit… Såklart!
Kramar
Petronella
Så söta filurerna är 🙂
Otroligt vackra hundar!
Underbart, så vackra hundar och självklart ska de ha en prinsessäng att krypa upp i 🙂 Kram J
http://annorlundaunderbara.wordpress.com
Dom är så vackra så, dina flickor!
Ha en bra dag!
Kram Linda
Men guuuuud så underbara dom är dina små flickor..underbara!
Kram Åsa
ur sköna bilder på dina fina flickor <3
Hahahihi gäspningsbilden är klockren:) Störtsköna bilder! Så vackra flickor.
De är ju underbara Tant och Tooka. Fantastiska bilder! Kram Sarah
Helt magnifika! 😀
Vilken söt hundsoffa! Hund kommer jag aldrig att skaffa (inte som det känns nu i varje fall) men en dagbädd för ungarna kunde den kanske funka som?
Ha en fin dag!
Kram
Rebecca
Älskar dina hundar, så härliga och verkar vara fulla med personlighet 🙂
Vackra bilder på vackra flickor 🙂 Din blogg är bara bäst! Hoppas du får en fin dag.
Kram Kina
Man kan ju inte bli annat än kär i dem båda. Så fina! Sista bilden är klockren, så tydlig att där ligger drottningen. 🙂
Haha! Älskar den sista NÖJDA bilden 🙂
Så fina………….
Kram
Himmel å pannkaka vilka fina flickor! Helt underbara bilder!
Vilken läcker hundbädd och det syns verkligen hur modellen njuuter av uppmärksamheten!! 😉
kram
UNDERBART! Jag älskar dina hundar! Vilka personligheter! <3
Vinthundar är fantastiska att fotografera, min whippet har blivit lite avis nu när sonen är fotomodellen nummer ett numera… haha älskade hund 🙂
Ja vad ska man säga… Underbart!!!! Hon är som skapt för att posera 🙂 Anna
Jo, visst är det två fotomodeller. Men det är en enastående fotograf också… 😉
WOW!! Vilka tjejer du har, så vackra OCH VILKEN SÄNG!! Värd en kunglighet (eller två) 🙂
KRAM!!
Ah jag dör! Vilka roliga hundar! Precis vad jag behövde idag, något som fick mig att le!
Får Tooka behålla sin dagbädd? Eller ni hade kanske köp den redan innan förfrågan? Hade jag haft en hund hade jag lätt haft en sådan vacker dagbädd. Jag kanske kan ha en till mig på jobbet? 🙂
Kram finaste
Nej nej den var bara hemma för fotograferingen! Kram
Salukisar gör sig bra på bild!! Så roligt att de är så olika personligheter….. Pussa dem från oss!!
Underbara bilder!!
Herlige hunder og fantastiske fine bilder 🙂
Älskar färgerna, hundens tunga på bilden längst ner är pricken över i! 🙂
Ha ha, jag döööör så underbara bilder!!!
En liten fråga (eller två): har du fortsatt med ögonfransförlängning? Och hur trivs du med din hårförlängning?
Med eller utan så är du vansinnigt snygg!
Nej ingen fransförlängning, den hade jag bara runt då vi skulle utomlands. Håret trivs jag super med, är liksom en del av mitt egna nu 🙂
Tack för svaret! 🙂 Det är såå uppskattat att du kommunicerar med oss läsare. Tack igen.
Så söta dom är! Haha verkligen underbara bilder! Bilden där en av dom gäspar är ju helt klart bäst :D.
Ja sängen var ju hel-tjusig. Hundarna oxå naturligtvis med det är inte min grej så att säja.
Kanske man kunde ha sängen till sig själv 😉
Hälsningar
Yohanna
Härliga bilder! De är så vackra din Tant och Tooka.
Kram Helén
Denna ras utstrålar ” grace” i det mesta!!
Så klart att denna hundsäng blev ännu ståtligare med de vackraste i<3!
Jag har nämnt det förut en gång att tack vare dina vackra ord om denna ras, så har vi själva en Salukiflicka.
Som nu resulterar till att vi väntar på att få hem en liten Salukiherre från Ryssland, ska bli så spännande<3.
Kram Ulrika
Underbart 😀 😀 Jättefina bilder!
Hade jag haft lite större plats och lite mer pengar – så skulle hunden absolut få en sådan säng 😉
Kramar
Soupervackra bilder – jag får aldrig nog av dina bilder på Salukidamerna – var på vippen att höra av mig för jag tyckte det började bli länge sedan (om man nu som bloggläsare i grunden bör/får ha synpunkter på vilket innehåll som publiceras 🙂
Men om det är ok att ha synpunkter så längtar jag efter mer bilder på Tant – typ en Tant Special. Hon verkar glad och som att hon njuter av sitt hundliv och det vore som sagt souperkul att få ta del av en bra dag/vecka i Tants liv. Om hon har någon favoritgodsak som hon kanske får på lördagar eller när det är hundfest, bästa leken/promenaden, bästa sovplatsen på dagen/natten/eftermiddagen, bästa haffet Tant gjort (typ om det är en fläsksvål från grannens fågelbord? osv) – ja inte vet jag men en Tant Special vore kul någon gång i vår 🙂
Så fina bilder, den där dagbädden kommer gå åt som smör i solsken. Å så fina de är, flickorna!
Ha en fin dag!
Underbart!!! De är så härliga era flickor
Finaste tjejerna!
Oh! Jag har spanat in de där sängarna, de är verkligen superfina!
Ohhhh så underbar säng….måste köpa till mina mopsar !!!!
Fick sötnosarna på mail från Tanja nyss 😀 LOOOOOVELY
Puss
Vilket leende jag fick på mina läppar nu 🙂 Underbart!
ja åhh det är så fantastiskt fina, charmiga och vackra bilder! Här är de med i vårt nyhetsbrev idag 🙂 http://www.inreda.com/nyhetsbrev/481.html
Kram
Tror att jag hade kunnat trycka in mig där hos flickorna och bara myst 🙂
Underbara bilder!!
de ÄR fantastiska !
sådär så att en som är lite hund-tveksam
sedan hon blev biten tvärs över ansiktet
av en schäfer som tyckte att käkarna skulle
låsas runt barnhull börjar tänka att.. nog
skulle man kunna klämma in en sån’
underbaring någonstans? 🙂
.. & så är DU fantastisk med Dina bilder
av dem.. !
tänker att de där två kanske borde vara
med när vi väl får ihop oss på foto-session !
kram,
hannah
Hej!
Jag hittade till din blogg idag, är alltså en ny läsare. Vilken underbar blogg du har!!! Fina bilder, bra skrivet, mysigt och trevligt. Du blir absolut en av dagens-måste-läsa-bloggar. Själv har jag ingen blogg, men kan berätta att jag är en 25-årig tjej, sambo (jag å pojkvännen firar faktiskt 8år ihop idag) och ägare av två hundar. Lever lantliv i stan och jag bubblar av kreativitet (vilket jag förstått att du också gör.). De va lite om mig.
Det där måste vara världens vackraste hundar! Kram.
Älskar dem!
Jag älskar dina hundar, dom verkar ha så sköna personligheter!
alltså, vilka fantastiska flickor du har! man vill bara snutta på deras små nosar och gosa in näsan i pälsen <3
Åh vilken underbar bild p Tooka när hon skrattar. Jag blir helt varm och saknar mitt egna lilla monster (en ursöt tibbe-tjej) som är hos mina svärföräldrar.
Livet vore inte samma lika utan hund, eller hur?! =)
Kram