Äntligen är datumet för Blogg-Eventet spikat och det blir lördagen den 11 februari! Så ta fram era almanackor redan nu och boka in det dagen – för jävlar i min lilla låda vad det kommer hända grejer. Björn Ranelid himself kommer att dyka upp och prata om vänlighet (vad hade ni annars förväntat er för ämne?) och svara på frågor om livet, det kommer att bli galna workshops, mycket gapskratt och avslutningsvis en dundermiddag med underhållning på kvällen.
Mer information om bokning, hotellpaket och goodiebags (och fler heta namn) kommer inom kort, men fram tills dess får ni se till att spara datumet fritt.
Det här är något ni absolut inte vill missa!
Nämen vad kul! Jag har paxat den lördagen i familjekalendern!
Vad roligt!!! Men jag har en fråga, får man ta med maken? Vet inte om jag är så pigg på att åka helt solo när jag inte känner någon annan.
Maken, vännerna – vem du vill 🙂
Då blir vi två =) Så kan vi passa på att åka vidare till köpenhamn dagen efter eller nåt och fira två år som gifta =) Happii happii
Åh jag vill oxå! men det är ju en bite ifrån mig och själv vet jag inte om jag vågar..hehe.. Får nog ta en koll med Emelie (ännu en flitig bloggläsare till dig från samma lilla by som mig) om vi kanske ska ta en tjejtripp till Malmö kanske..=)
Jag ska på bröllopsfest då, så jag kan inte 🙁
Underbara Emma vad fin du är!
Antecknar i almenackan och hoppas jag inte fegar ut
denna gången med…
Björn Ranelid är ju den finaste av fina!
Kram
Wohoo!!
Bokar in datumet på direkten! 😀
Åh vad jag hade velat. Men 5 dagar före beräknad födsel känns det lite väl spännande med en tur till Malmö. Om det varit i Stockholm hade jag suttit där även med värkar 😉
Gaaahhaaa…. Emma, raring… Du får klara dig utan mitt sällskap… Vilket du så klart gör alldeles finnemang! Värre för mig, som missar detta evenemang… Sitter med familjen i alperna, som förvisso inte är helt fel det heller… 😉
Kraaam Carin
Skulle vara jättekul, synd bara att jag inte bor i Sverige. I och för sig är det ju inte ett problem, men det blir genast så mycket mera invecklat angående det praktiska. Men hoppas att ni får en superduper trevlig dag sen då det är dags 🙂
Oj vad spännande!
Får se om vi är i Sverige då eller i annan del av världen.
Bra fixat!
Kram Mrs G
Åh, det låter ju sjuuukt spännande! Blir grymt sugen!
Jaaaa låter toppen 🙂
Åh vad jag vill. Fast ändå då feg känner jag mig. O pank. Ska inte boka in ngt annat iaf! 🙂
Låter ju helt fantastiskt. Något man bara inte får missa..
Men.. med beräknad födsel av bebis i slutet av februari bör jag nog hålla mig hemma ändå..
Oh vad kul! Hoppas verkligen att jag kan komma 🙂 I’ll save the date så att säga 🙂
kram
Så himla roligt!! Jag skriver in datumet i kalendern direkt!
Hade varit tufft att få vara med! Vem vet!
Så spännande! Så roligt att du fixar och donar!
Vilken grej! Jag kommer. Har länkat lite till din pinn-ren idag. Kram!
goodiebag you say?? malmoe you say? fast jag är alldeles för osäker för att komma. men det låter skoj! nu bar iofs temat vänlighet eller hur? det kommer inte bli nån roast av det hela?
Ha ha, enabrt vänlighet och snällhet och en himla massa humor. Ta med dig en vän att hålla i handen vetja! Eller håll i min 🙂
Eller min
eller min 😉
Kommer!
Tar med en vän eller sambo. Eller båda. Vi får se hur det blir!
Väntar med spänning på mer info!
Kram Susanne
Va kul! Ja antecknar :0)
Kram goa
Självklart att jag kommer, vill absolut inte missa detta! Heja Emma!
Jamenvisst ! Kommer att komma minsann!!!
Häftigt! Hoppas det blir en tillställning att minnas. själv är jag tveksam till att jag kan komma, meeen….Ha så roligt och hoppas att du delar med dig en smula här inne! 🙂
Jaaa! Nu har jag en oslagbart vettig anledning till att besöka Malmö för första gången i mitt 39-åriga liv! Och då menar jag INTE herr Ranelid… 🙂
Jaaaaa! Hur fantastiskt blir inte detta? Kommer inte missa det för något i världen…
Tänkte att om, om där finns någon som inte kanske har råd med hotellerbjudande, så kanske vi som bor nära kan ställa upp med en säng eller två!
Jag kan!
Du är ju sååååå toppen!
Såna som du Fröken Stök borde få medalj och tjusigt diplom! Så jäkla snällt tänkt! Får man boka en bädd på en gång *ler och ser jättejättejättesnäll ut*?
Du är välkommen att boka sängplats hos mig! Vad roligt! Ska försöka serva med en fin frukost med!
Cindhy
Åh vad gulligt! Jag mailar dig 🙂
Jag kommer!!!!!!! Och tar nog med mig en kompis också!!
Det vill jag inte missa för allt smör i småland!!!
Jag har bokat datumet. Om jag kommer får vi se. När har du nåt O.S.A?
Och tjejer/killar – hur gör vi med samåkning från Uppsala/Stockholm?
11 februari reserverat!
Nu ska det skrivas in i kalendern och lobbas med väninnan så att vi åker båda. Det här är såååå kanonroligt. Kramar Kicki
Ps blir man inte gammal på eventet om man är typ 39 år…?
Ha ha ha absolut inte!
Då måste jag ställa en följdfråga; blir man ung på eventet om man är ynka 23 år? (Och ett halvt).
Inte det minsta! 🙂
Jag är ännu yngre om det är till någon tröst!
Skönt att du frågade för jag är typ… 41. 🙂
Ååååååååååå vad jag skulle velat komma!
Någon annan som ska resa från typ Västerås-Stockholm?
Uppsala här. Frågan är bara hur vi ska samla ihop alla som vill samåka från våra trakter? Nån som har nåt tips?
Wow vad du är cool som verkligen fixar detta!
All cred till dig. Ska save the date och verkligen, jag menar verkligen försöka komma!
Kram
Vill, men ska nog inte ge mig ut på långresa i februari… Dokumentera flitigt!
Kommer, bokat,
Men! Det är ju på min födelsedag! (28 blir jag, mycket ointressant antal år) Åååå vad jag vill åka, synd att Malmö är så långt bort
Yes! Kul!!
Det låter som ett erbjudande man bara inte kan tacka nej till. Herreminje…
😀
Inte gammal vid 39 såg jag, hoppas 47 oxå kan platsa:) Lite läskigt att gå själv, men i bloggvärlden är vi ju snälla! Vill absolut inte missa min gamle filosofilärare – herr Ranelid:):):) men inte heller chansen att få vara med om ett sådant event. Bra jobbat, du är grym!
ooohhhh nej, jag kan inte det datumet! ska halsa pa brorsan som bor i SydAfrika. Och jag som tankte overtyga mannen att en helg hem till Sverige for att ga pa blogg event ar ett maste!! Men Emma, lova att du kommer att fixa fler sana har!?
kram
Lilla jag vill ju komma! Är jag lite borta som inte uppfattat exakt var i Skåne detta är?
Önskar att jag bodde LIIITE närmare Malmö! Men nästa gång kan du ju ordna något i Vasa/Finland. Visst? 😉
Wow – värsta eventet!!! Och ett datum. Spännande!
Och jag hade inte en aning om att Gynning är gravid.Det är här jag kan läsa nyheter 😉
Detta vill jag verkligen inte missa! Helt klart superkul – ett once-in-a-lifetime event 🙂
Fantastiskt !
Jag blir berörd när jag läser hur gemenskapen frodas i bloggar. Speciellt denna fina.
Den 11e är vikt i min kalender och maila mig gärna mer info när du har!
Varma hälsningar.
Hmmm undras om jag kan samåka med Hr Ranelid – jag bor ju faktiskt nästgårds 😉